Cami Halı Süpürgeleri Fiyatları ve Modelleri

Cami Halı Süpürgeleri Fiyatları ve Modelleri

Cami Halı Süpürgeleri

Camiler birçok insanın girip çıktığı yerler olması sebebiyle cami halı süpürgeleri konusunda tercih yaparken derinlemesine temizlik sağlayan cami halı süpürgeleri kullanılması gereklidir. Cami halı temizleme konusu diğer halı temizleyicilerden çok daha farklı ve donanımlı olmalıdır.  Cami halısı süpürgeleri temizlik konusunda seçiminizi fonksiyonel özelliklerine göre yapmak temizlik konusunda birçok avantaj sağlayacaktır.
Cami halısı süpürgeleri şu özellikleri kapsamalıdır;

  • Halıların güçlü titreşimli ve derinliğine temizlik yaparak süpürülmesi
  • Cami halı süpürgesi çok uzun süre durmadan çalışabilme özelliğinin bulunması
  • İnsan gücüyle cami halısı temizlenmesine olanak tanıması
  • Cami halı süpürgesi vitesli ve insan kullanımına kolaylık sağlayabileceği biçimde olması
  • Cami halısı süpürgesi ağırlığı hafif birkaç kat inip çıkma durumunda taşınmasının kolay olması gerekir
  • Cami halısı süpürgesi çok insanın girdiği camilerde halılar üzerinde bulunan özellikle diz izlerini ortadan kaldırması gerekir
  • Camii halı süpürgesi Uzun süre kullanılabilecek kapasitede kaliteli olması gerekir
  • Camii halı süpürgesi geniş toz kapasitesi ve süpürürken etrafa güzel kokular yayan özelliğinin bulunması gerekmektedir.

Camilerde Halı Temizliğinin Önemi

Cami halıları farklı birçok insanın üzerinde gezindiği, zaman geçirdiği ve ibadet yaptığı zeminlerdir.  Dolayısıyla,  genel anlamda bu halılarda bakteri oluşumu kaçınılmazdır.  Cami halılarının temizliği o anlamda çok önemlidir. Cami Halı Süpürme makinası teferruatlı ve ayrıntılı süpüren, motor gücü yüksek, titreşimli halı temizleme makineleri kullanılmalıdır.  Halıların arasındaki Maytları çekerek halılardaki bakteriyi önlemiş olurlar.  Bu ayrıntıların göz önünde bulundurulduğu süpürgeler cami halılarının sağlıklı bir biçimde temizlenmesine sağlar.

Cami Halı Süpürgeleri

Cami Halı Süpürgeleri

Cami Halısı nasıl temizlenmeli

Cami halılarının temizlenmesi konusuna özenle yaklaşmak gerekmektedir.  Halıların uzun ömürlü olması için süpürme makinası halıda deformasyon oluşturmaması gerekir.  Halı temizliğinde diğer bir önemli konu, derin temizlik ve hijyen sağlanmasıdır.  Bu koşulları sağlayan makineler diğer normal süpürgelerden farklı olarak çalışır.  Çok kapsamlı ve derin temizlik sağlar.  Bu temizlik halıların yıpranmasını önlediği gibi renklerinin canlı kalmasını ve bakterilerden arındırılmasını sağlamaktadır.

Cami Halısı Bakımı Nasıl Olmalı

Cami halılarının temizlik ve bakımı önemlidir. Cami halıları ev ve işyerinde kullanılan halılardan daha farklı temizlenmelidir.  Camiye hem binlerce farklı insan girmekte,  hem de namaz kılarken el ve yüz teması bulunmaktadır.  Dolayısı ile sağlık açısından en çok dikkat edilmesi gereken halılar cami halılarıdır.  Cami halısı süpürgesi tercihi yapılırken en iyi en sağlıklı temizliği sunan halı süpürgeleri tercih edilmelidir

Cami Halılarının Özelliklerine Göre Halı Temizliği

Camilerde İki tür halı bulunmaktadır bunlar;

  • Akrilik cami halısı
  • Yün cami halısı

Akrilik Cami Halısı Temizliği

Akrilik cami halısı temizliği,  diğer halılardan farklı değildir.  Çünkü genel olarak bakıldığında akrilik ve yün halıların üzerinde binlerce insan gezinmekte,  ellerini ve yüzlerini temas ettirmektedir.  Ancak akrilik cami halısı temizliği yün halılara göre daha kolaydır.  Çünkü akrilik Cami halılarında bakteri barınma özelliği diğerlerine göre daha azdır.  Akrilik Cami halılarının süpürülmesi işlemi titreşimli derinlemesine bütün tozları alabilecek kapasitede bir Cami halı süpürme makinası ihtiyacı vardır. Bunu sağlayan cami süpürgeleri tercih edilmelidir

Yün Cami Halısı Temizliği

Yün cami halısı temizliği akrilik halılara göre daha derinlemesine daha titizlikle süpürülmesi gerekmektedir.  Bunun için kullanılacak cami halısı süpürgelerinin çok fonksiyonel olması tercih edilmelidir.  Yün halılar daha çok toz ve daha çok bakteri tutarlar.  Bir de daha değerli halılar oldukları için yün halı Cami halılarının deformasyon yapmayan makinalarla temizlenmesi son derece önemlidir.

Camiler birer ibadethane olmaları sebebiyle hem çok temiz olmak zorundalar,  hem de sağlıklı ve hijyenik olmak zorundadırlar.  İnsan vücudunun en çok mikrobu alan bölgeleri eller ve yüzlerdir.  Dolayısıyla Cami halılarına el ve yüz teması çok fazla olduğundan kesinlikle bakterilerden uzak ve hijyenik bir temizlik sağlanması gerekmektedir.